سالن چادری | چادر سالن | قیمت انواع سالن و سوله چادری | سیبا سازه

0

سالن چادری با کاربری های صنعتی و پوشش اماکن عمومی و خصوصی تولید میگردد. در این سازه با کاربری صنعتی فرم های این سازه معمولا قوسی و دو شیب میباشد. در سازه های غشایی صنعتی ارتفاع سالن چادری اهمیت دارد. معمولا ارتفاع سالن های چادری صنعتی بیشتر از انواع دیگر آن میباشد. این نوع سالن ها را میتوان به عنوان انبار و یا سوله استفاده نمود.

سالن های پارچه ای دارای دو تیپ مختلف میباشد:

  • در تیپ نوع یک سالن چادری یک لایه پارچه پی وی سی به عنوان پوشش استفاده می شود.
  • در تیپ نوع دوم سایبان چادری دولایه پارچه پی وی سی که در بین لایه ها از عایق های مختلف رولی پوشیده شده استفاده می شود که به دلیل استفاده از عایق در میان لایه های پارچه کاملا عایق در برابر گرما و سرما خواهد بود.

کاربرد سالن های چادری

  • سالن ورزشی

این نوع سازه ها با کاربری اماکن عمومی بیشتر در زمین های ورزشی کوچک مانند زمین والیبال و زمین تنیس و زمین های فوتسال و حتی پیست های اسکیت مورد استفاده قرار میگیرد. در این نوع سازه های ورزشی میتوان قسمتی از سقف را متحرک نمود. این عمل به منظور تهویه هوای داخل سالن صورت میگیرد. باز و بسته نمودن قسمتی از سقف میتواند هم از نوع دستی باشد و هم از نوع برقی. سالن خصوصی میتواند ابعاد و اشکال متفاوتی با دیگر سالن ها داشته باشد. مثلا در سالن های صنعتی و ورزشی بیشتر کاربری حائز اهمیت میباشد ولی در سالن های خصوصی زیبایی آن نیز از اهمیت بسزایی برخوردارد است.

  • سالن صنعتی

از سالن های چادری میتوان به عنوان سوله و تعمیرگاه ماشین آلات غول پیکر معادن مورد استفاده قرار بگیرد. از دیگر کاربردهای سالن چادری ایجاد انبار در عنوان کارخانجات میتوان نام برد.

  • سالن خصوصی

در جشن های خصوصی از این نوع سایبان میتوان استفاده نمود. این نوع از سالن چادری به دلیل نصب سریع و پوشش گسترده محیط میتواند انتخاب اول برای برپایی جشن ها در باغ ها و تالارها باشد. از سالن خصوصی میتوان به عنوان محل برگزاری اجتماعات عمومی مختلف بهره برد.

  • سالن مراکز تفریحی

از این نوع برای پوشش تالارها و باغ تالارها و همچنین اردوگاه ها و یا حتی رستوران ها استفاده نمود. امروزه استفاده از سالن چادری در رستوران هایی که در فصل سرما مشکل کمبود میز برای مشتریان خود را دارند رواج پیدا کرده. شکل مدرن و جذاب این سایبان باعث استفاه آن در این گونه رستوران ها شده است. به دلیل سبک بودن سازه همچنین استحکام مناسب میتواند به عنوان گزینه مناسب برای ایجاد پوشش در سطوح گسترده باشد.

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-: